O FIRMIE

Firma Biacolor sp. z o.o powstała w 2005 roku w Białymstoku.

Od początku swojej działalności realizujemy zlecenia od znanych i prestiżowych marek branży AGD. Dzięki odpowiednim standardom współpracy i nieustannemu dążeniu do rozwoju, na dzień dzisiejszy do grona naszych klientów finalnych możemy zaliczyć m.in. firmy: Philips Lighting, Samsung, BSH, Siemens, Whirlpool, Miele, Electrolux, Fiat.

W Biacolor stawiamy na jakość i niezawodność, którą gwarantują nam antropomorficzne roboty sześcio-osiowe włoskiej firmy CMA. W naszych oddziałach funkcjonuje łącznie, 8 niezależnych, zautomatyzowanych linii do lakierowania detali z tworzyw sztucznych i nie tylko.

Możemy pomalować m.in: ABS, PC, PC/ABS, PP, PE, PA, PET, PET z GF.

Dzięki zastosowaniu robotów, naszą produkcję charakteryzuje nie tylko wysoka wydajność, ale przede wszystkim powtarzalność.

W procesie lakierowania korzystamy tylko ze sprawdzonych, wysokiej jakości niemieckich farb rozpuszczalnikowych lub wodorozcieńczalnych, dbając zarazem o ekologię i przestrzeganie norm emisji.

We wrześniu 2008 roku w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie usługami przemysłowego lakierowania natryskowego, otworzyliśmy drugi oddział firmy zlokalizowany w miejscowości Bugaj, nieopodal Poznania.

W kwietniu 2011 roku, otworzyliśmy trzeci oddział firmy w Katowicach, w wynajmowanym obiekcie o powierzchni 700m2, na terenie Górnośląskiego Parku Przemysłowego (GPP).

W lipcu 2020 roku , zakończyliśmy budowę własnej hali produkcyjno-magazynowej wraz z powierzchnią biurową, o łącznej powierzchni użytkowej 1500m2. Fabryka została nową siedzibą oddziału Poznań, przeniesionego do miejscowości Węglewo. W stosunku do przenoszonego oddziału, zwiększyliśmy moce produkcyjne o 33% instalując dodatkową, trzecią zautomatyzowaną linię lakierniczą.

W maju 2022 roku, zakończyliśmy budowę i oddaliśmy do użytku kolejny obiekt, o przeznaczeniu produkcyjno-magazynowym, zlokalizowanym w miejscowości Zawiercie, przenosząc tym samym produkcję z oddziału  Katowice. W Zawierciu funkcjonują dwie niezależne linie lakiernicze wraz z suszarnią.

Zapraszamy do współpracy.